Μπόχουμ-Φράιμπουργκ 1-2: Απόδραση στην παράταση (hls)

Η Φράιμποργκ νίκησε μκε 2-1 στην παράταση τη Μπόχουμ και μαζί με Ουνιόν, Αμβούργο και Λειψία είναι οι τέσσερις των ημιτελικών του κυπέλλου Γερμανίας.

Στο πρώτο ημίχρονο απείλησε μόνο η Μπόχουμ αφού κατέθεσε μεγαλύτερη ενέργεια στο γήπεδο και είχε πρωταγωνιστή τον Χόλτμαν που συμμετείχε σε δύο από τις σημαντικές στιγμές της στο 5ο και το 45ο λεπτό. Ο Λοκάντια απείλησε στο 33′ χωρίς όμως και αυτός να νικήσει τον τερματοφύλακα της Φράιμπουργκ. Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο του 4ου προημιτελικού του κυπέλλου Γερμανίας.

Ο Πέτερσεν σκόραρε στο 51′ και έβαλε μπροστά στο σκορ τη Φράιμπουργκ στο σκορ, όμως ο Πόλτερ στο 64ο ισοφάρισε σε 1-1 μπαίνοντας ως αλλαγή στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.

Αυτό ήταν το σκορ στην κανονική διάρκεια της αναμέτρησης με τη Φράιμπουργκ να παίρνει το εισιτήριο για τα ημιτελικά με γκολ του Σάλαϊ στο 120ο λεπτό του αγώνα και μετά απο΄λάθος του Λιτς που στην προσπάθειά του να γυρίσει τη μπάλα στον τερματοφύλακα έδωσε την έστρωσε στον σκόρερ.