Κύπρος: Επέστρεψε στις νίκες το ΑΠΟΕΛ (vid)

Αν και δυσκολεύτηκε, το ΑΠΟΕΛ επικράτησε με 1-0 εντός έδρας της Πάφου και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από ένα αρνητικό σερί τριών αγώνων.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Γουίλσον με κεφαλιά στο 81ο λεπτό μετά από ασίστ του Ντογκαλά.

Στην κορυφή του κυπριακού πρωταθλήματος βρίσκονται οι Άρης Λεμεσού και Ανόρθωση μετά από πέντε αγωνιστικές, ενώ το ΑΠΟΕΛ είναι στην 6η θέση με 8 βαθμούς.

“Ήταν δύσκολο παιχνίδι για τους δύο αντιπάλους. Οι δύο ομάδες είναι πολύ κοντά στην ποιότητα, ήταν ένας λόγος που δεν κάναμε πολλές ευκαιρίες. Ήμασταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο της «μάχης». Η Πάφος FC ήρθε στο ΓΣΠ για να μην χάσει από εμάς. Υπήρχαν πράγματα που μας άλλαξαν τα πλάνα, όπως αυτά που έγιναν με Τομανέ και Κβιλιτάια. Ο Γαβριήλ έκανε καλό παιχνίδι και η αλήθεια είναι πως η αφοσίωση και η πιστή μας έφερε τη νίκη και τους τρεις πόντους. Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου», ανέφερε ο τεχνικός του ΑΠΟΕΛ, Ρικάρντο Σα Πίντο.