Κανέ – Μαρσέιγ 2-1: Το θαύμα της Κανέ (hls)

Βρέθηκε ο τρόπος για να γίνει χειρότερη η σεζόν για την Μαρσέιγ. Αποκλείστηκε στο κύπελλο από την τέταρτης κατηγορίας Κανέ από την οποία ηττήθηκε 2-1.

Αν στην Μαρσέιγ πίστευαν ότι η αλλαγή προπονητή και προέδρου θα άλλαζε και την εικόνα της ομάδας προς το καλύτερο πρέπει να το σκεφτούν ξανά.

Η Μαρσέιγ κατάφερε να εκνευρίσει ακόμη περισσότερο τον κόσμο της με τον αποκλεισμό στο κύπελλο με την ήττα 2-1 από την τέταρτης κατηγορίας Κανέ η οποία έχει να παίξει αγώνα πρωταθλήματος από τον Οκτώβριο.

Το εντυπωσιακό είναι ότι η πρόκριση ήρθε απολύτως δίκαια για την Κανέ του Φαρίντ Φουζαρί.

Γκολ φάουλ ποίημα από τον Ποστεραρό για το 1-0 στο 21ο λεπτό και ο ίδιος παίκτης με εντυπωσιακή ασίστ βρήκε τον Μπαΐ ο οποίος έγραψε το τελικό 2-1 στο 71ο λεπτό.

Η Μαρσέιγ ενδιάμεσα ισοφάρισε με τον Μίλικ στο 38ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο με την αποκλεισμό να αιωρείται πάνω από το κεφάλι της η Μαρσέιγ έκανε μόνο μια φάση με τον Μιλικ στο 73ο λεπτό… τίποτε άλλο.

Δίκαιη πρόκριση για την Κανέ που έκανε το θαύμα παίρνοντας το εισιτήριο για την φάση των 16 του κυπέλλου Γαλλίας.