Μισή πρόκριση για τη Μίλαν

Η Μίλαν πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Αλεσάντρια επικρατώντας 1-0 και είναι με το ένα πόδι στον τελικό του ιταλικού κυπέλλου.

Οι γηπεδούχοι είχαν στο πλευρό τους το ενθουσιώδες κοινό που τους ήθελε στον τελικό αν και ομάδα τρίτης κατηγορίας αλλά η Μίλαν φόρεσε το σοβαρό κοστούμι της και χάρη σε γκολ του Μάριο Μπαλοτέλι με πέναλτι στο 43ο λεπτό πήρε τη νίκη. Μάλιστα, οι «ροσονέρι» είχαν την ευκαιρία και για άλλα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο αλλά τους σταμάτησαν δοκάρι και Βανούτσι.

Έτσι, με αυτό το σκορ, η Μίλαν βρίσκεται με το ένα πόδι στον τελικό καθώς απομένει ο επαναληπτικός στην έδρα της.