Γιουβέντους – Ίντερ: Χαμός με Κόντε και Ανιέλι!

Το …τρίτο ημίχρονο του ημιτελικού Κόπα Ιτάλια ανάμεσα σε Γιουβέντους και Ίντερ είχε το μεγαλύτερο ενδιαφέρον!

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 με τους «μπιανκονέρι» να παίρνουν την πρόκριση λόγω της νίκης τους με 2-1 στο πρώτο ματς στο Μιλάνο.

Έτσι, τα φώτα στράφηκαν στους πρωταγωνιστές εκτός αγωνιστικού χώρου και συγκεκριμένα στον προπονητή της Ίντερ Αντόνιο Κόντε και τον πρόεδρο της Γιούβε Αντρέα Ανιέλι!

Οι δυό τους είχαν συνεργαστεί παλαιότερα στο Τορίνο όμως η σχέση τους χάλασε, κάτι που έγινε φανερό από την χθεσινή τους «κοκορομαχία».

Συγκεκριμένα, η κάμερα της RAI συνέλαβε τον – πρώην αρχηγό της Γιούβε ως ποδοσφαιριστή- Κόντε να κάνει άσεμνη χειρονομία προς τον Ανιέλι κατευθυνόμενος προς τη φυσούνα στο ημίχρονο, ενώ στο τέλος του ματς ο δεύτερος απάντησε στον πρώτο με υβριστικές εκφράσεις.

Ο Κόντε μετά το τέλος του αγώνα τόνισε σχετικά:

«Η Γιουβέντους πρέπει να πει την αλήθεια. Ο τέταρτος διαιτητής ξέρει τι γινόταν κατά τη διάρκεια του ματς. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να ήταν πιο ευγενικοί και να σέβονται όσους εργάζονται. Τι έγινε στο τέλος του αγώνα; Δεν έχω ούτε την επιθυμία ούτε ευχαριστιέμαι να σχολιάζω. Σε όλα πρέπει να υπάρχει παιδεία. Αρκετά».