Στα πέναλτι η Βερόνα (video)

Πρόκριση στους 16 του Κυπέλλου Ιταλίας για τη Βερόνα, που μετά το 1-1 των 90 λεπτών και της παράτασης στην έδρα της Κιέβο, πήρε τη νίκη στα πέναλτι με 5-4.

Ο Πελισιέ άνοιξε το σκορ για την Κιέβο μόλις στο 8′, ωστόσο το γκολ του Φαρ στο 34′, επανέφερε την απόλυτη ισορροπία (1-1) που συνόδευσε τις ομάδες μέχρι το τέλος του 90λεπτου αλλά και της παράτασης.

Το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι, με το χαμένο πρώτο του Πελισιέ, να αποδεικνύεται τελικά μοιράιο για την Κιέβο.

Στο δρόμο της Βερόνα για μια θέση στα προημιτελικά, θα βρεθεί η Μίλαν.

Νωρίτερα, η Σασουόλο με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Πολιτάνο, “λύγισε” με 2-1 την Μπάρι και θα αντιμετωπίσει στους 16 την Αταλάντα.