Παλμέιρας: Πανηγυρική πρόκριση στα προημιτελικά (vid)

Η Παλμέιρας μετέτρεψε σε παράσταση για ένα ρόλο τη ρεβάνς με τη Ντελφίν, για τη φάση των “16” του Copa Libertadores (5-0).

Η Παλμέιρας μετέτρεψε σε παράσταση για ένα ρόλο τη ρεβάνς με τη Ντελφίν, για τη φάση των “16” του Copa Libertadores (5-0). Η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα έφτασε άνετα στον θρίαμβο και σε συνδυασμό με τη νίκη 3-1 στο πρώτο ματς, πέρασε πανηγυρικά στα προημιτελικά της διοργάνωσης. Ο Πάτρικ Ντε Πάουλα άνοιξε το σκορ στο 29’, ενώ ο Βερόν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 49’. Ο Ουίλιαμ σημείωσε τρία λεπτά αργότερα (52’) το τρίτο γκολ της ομάδας του, ενώ στη συνέχεια δίχτυα βρήκε για δεύτερη φορά ο Βερόν στο 60’. Τέλος, ο Ντανίλο διαμόρφωσε ο τελικό αποτέλεσμα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα του πρώην προπονητή του ΠΑΟΚ θα είναι ο νικητής του ζευγαριού ΛιμπερτάδΒίστερμαν