Σπουδαίο διπλό η Μπλάκμπερν (video)

Η Μπλάκμπερν νίκησε με 1-0 την Μπόλτον στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ στο γήπεδο του πανεπιστημίου του Μπόλτον, σπάζοντας ταυτόχρονα μια δυσμενή παράδοση για εκείνη στην έδρα των Γουόντερερς.

Το γκολ σημείωσε στο 22ο λεπτό ο Μπράντλει Ντακ μετά από μια φάση διαρκείας στην περιοχή της Μπόλτον με τον Μάθιους ν’ αποκρούει πρώτα τα σουτ των Ριντ και Ρόθγουελ, αλλά όχι εκείνο του σκόρερ.

Η Μπλάκμπερν νίκησε στην έδρα της Μπόλτον μετά από έξι συνεχόμενες ήττες. Τελευταία φορά ήταν το 2009 με σκορ 2-0.

Η Μπόλτον έχασε με τον Μαγκένις δύο καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη δεν μπόρεσε να βρει διαδρόμους στην περιοχή των φιλοξενούμενων και δημιούργησε μόλις μια καλή φάση, με κεφαλιά του Ντόιτζ στο 85’ που έφυγε άουτ.