Στόουκ – Νότιγχαμ 1-1: Μπορούσε και τη νίκη η Νότιγχαμ (hls)

Έχει γίνει συνήθεια και στις δύο ομάδες η ισοπαλία τις τελευταίες αγωνιστικές.

Σε αναμέτρηση στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής στην Τσάμπιονσιπ, Στόουκ Σίτι και Νότιγχαμ πήραν από έναν βαθμό. Αυτή ήταν η 4η ισοπαλία στα 5 τελευταία παιχνίδια για τους γηπεδούχους και η 4η συνεχόμενη ισοπαλία για τους φιλοξενούμενους (οι τρεις με σκορ 1-1)!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Τόμσον στο 18ο λεπτό και η Νότιγχαμ ισοφάρισε στο 65΄όταν μετά από τη σέντρα του Κλοκάρ o αρχηγός της Στόουκ, o Τσέστερ, άθελα του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Αυτό ήταν το πρώτο γκολ που δέχτηκε η Στόουκ Σίτι μετά από 439 αγωνιστικά λεπτά. Στο τελευταίο 15λεπτο η Νότιγχαμ πίεσε για ένα δεύτερο γκολ και είχε πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία στο 86ο λεπτό με τον Καφού (δανεικός από τον Ολυμπιακό), με τον Πορτογάλο να μην μπορεί να νικήσει στο τετ α τετ τον Μπούρσικ.