Επική ανατροπή για τη Χαλ (video)

Η Χαλ μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ όμως κατάφερε να φτάσει σε μία επική ανατροπή και να πάρει τη νίκη με 3-2 επί της Σουόνσι.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους παίκτες της Χαλ καθώς μόλις στο τρίτο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Μπονί να σκοράρει. Στο 38ο λεπτό ο Μόλντερ ανέτρεψε τον Κάμπελ όμως διόρθωσε το λάθος του αποκρούοντας την εκτέλεση του Μπόουεν.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους. Στο 71ο λεπτό έφεραν το ματς στα ίσια με τον Γκράιμς να είναι μοιραίος για τους φιλοξενούμενους αφού χάρη σε δική του κόντρα η μπάλα κατέληξε στον Μπόουεν ο οποίος λυτρώθηκε ισοφαρίζοντας.

Σαν να μην έφτανε αυτό για την ομάδα του Πότερ, οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή στο 76ο λεπτό χάρη σε γκολ του Έλφικ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Γκροσίτσκι που ήταν εκ των κορυφαίων του αγώνα.

Το 3-1 διαμόρφωσε ο Μπόουεν με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 81ο λεπτό ενώ το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-2 με τον Τσελίνα στο 88ο λεπτό.

Με αυτή τη νίκη η Χαλ έφτασε τους 27 βαθμούς και είναι στη 16η θέση ενώ η Σουόνσι έμεινε στους 32 και πλέον είναι 12η.