Χάντερσφιλντ-Λούτον 0-2: Νίκησε και ελπίζει η Λούτον (vid)

Σημαντική εκτός έδρας νίκη που της επιτρέπει να αισιοδοξεί για την αποφυγή του υποβιβασμού, πέτυχε η Λούτον.

Η ουραγός του πρωταθλήματος επιβλήθηκε 2-0 στο Στάδιο «Τζον Σμιθ» της Χάντερσφιλντ και ξέφυγε, έστω και προσωρινά από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη πλευρά η ομάδα του Ντάνι Κόουλι παρέμεινε για 3ο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη (2 ισοπαλίες-1ήττα) και παραμένει σε κίνδυνο, έστω και αν βρίσκεται οριακά άνω από τη διακεκαυμένη ζώνη.

Μετά από ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο, χωρίς φάσεις στις δύο εστίες, η Λούτον ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στην πρώτη της επιθετική προσπάθεια.

Ο Μπρί εκτέλεσε κόρνερ και ο Μπράντλεϊ με κεφαλιά πέτυχε το 1-0. Στο 71ο λεπτό, σε μία αντεπίθεση, ο Κόλινς έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Λεσλ, αλλά στην επαναφορά με ψύχραιμο σουτ, ο Έλιοτ Λι έγραψε το τελικό 0-2.

Μόλις μία ήττα στα τελευταία 8 παιχνίδια για την ομάδα του Νέιθαν Τζόουνς.