Τζόλης: Άνοιξε λογαριασμό με τη Νόριτς

Ο Χρήστος Τζόλης πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Νόριτς στη νίκη με 3-1 εντός έδρας επί της Μπέρμιγχαμ για την Τσάμπιονσιπ.

O Έλληνας ακραίος επιθετικός, ο οποίος επέστρεψε στα «καναρίνια» τον Ιανουάριο από δανεισμό στην Τβέντε, σκόραρε με ωραίο δεξί σουτ για να διαμορφώσει το τελικό σκορ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, έχοντας μπει στο ματς ως αλλαγή στο 72′.

Ήταν το πρώτο τέρμα του στην αγγλική ομάδα – στην οποία είχε μετακομίσει το καλοκαίρι του 2021 από τον ΠΑΟΚ – στην τέταρτη φετινή συμμετοχή του.

Στο ματς ήταν βασικός ο Δημήτρης Γιαννούλης, που βγήκε αλλαγή στο 76′.

Η Νόριτς είναι ένατη στη βαθμολογία μετά από 33 αγωνιστικές, μόνο έναν πόντο όμως μακριά από την έκτη θέση που οδηγεί στα πλέι – οφ ανόδου στην Πρέμιερ Λιγκ.