ΚΠΡ-Σέφιλντ Γιουν. 1-3: Οι «λεπίδες» κρατούν την 6η θέση και τα play offs (hls)

Η Σέφιλντ Γιουνάϊτεντ νίκησε με 3-1 την ΚΠΡ, στο «Κίγιαν Πρινς Φαουντέσιον» για την 45η αγωνιστική της Championship.

Τα στιγμιότυπα του αγώνα

Με αυτό το τρίποντο οι «λεπίδες» κρατούν την 6η θέση και το τελευταίο εισιτήριο για τα play offs ανόδου, μια αγωνιστική πριν από το φινάλε.
Το ματς είχε δύο πρόσωπα.
Η ΚΠΡ ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί στο 31’ με κεφαλιά του Τσάρλι Όστιν μετά από σέντρα του Αντομά.
Στο δεύτερο όμως η Σέφιλντ ήταν καταφανώς ανώτερη.
Πίεσε από την αρχή και ισοφάρισε στο 54’ με σουτ του Ν’ Ντιαγέ από κοντά.
Προηγήθηκε με 2-1 στο 73’ με κεφαλιά του Ρόμπινσον μετά από πάσα του Μπάσαμ.
Στο 84’ στην πρώτη επίθεση της στην επανάληψη η ΚΠΡ είχε δοκάρι με σουτ του Νταν.
Στο 94’ όμως η Σέφιλντ έκανε το 1-3 με τον Χούριχαν που δευτερόλεπτα πριν είχε περάσει ως αλλαγή σφραγίζοντας το ματς.