Ρέντινγκ – Σουόνσι 2-2: Στα πλέι οφ ανόδου οι Ουαλοί (hls)

Η Σουόνσι ήθελε ένα βαθμό για να σφραγίσει την είσοδό της στα πλέι οφ της ανόδου για την Πρέμιερ Λιγκ και τα κατάφερε δύο αγωνιστικές πριν από το τέλος της σεζόν.

Η Ρέντινγκ ήθελε πάσα θυσία να νικήσει προκειμένου να εξαντλήσει τις πιθανότητες της για να μπει στην 6αδα, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα που απέκτησε με το γκολ του Μεϊτέ στο 31ο λεπτό (1-0). Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αντρέ Αγιού πέρασε στον αγωνιστικό χώρο και έκανε τη διαφορά για τους φιλοξενούμενους. Στο 67ο λεπτό η φάση ξεκινά από τα δικά του πόδια και ο Λόου ισοφαρίζει με το 14ο φετινό του γκολ (1-1) και στο 83ο λεπτό ο Μπίντγουελ μοίρασε στον Γκανέζο που έκανε την ανατροπή και έφτασε τα 16 φετινά γκολ (1-2).