Νόριτς-Γουότφορντ 0-1: Νίκη ανόδου στο ντέρμπι (hls)

Η Γουότφορντ νίκησε με 1-0 στην έδρα της Νόριτς και είναι μια ανάσα από την επιστροφή στην Premier League. Απών από το ντέρμπι ο τιμωρημένος Γιαννούλης.

Η Νόριτς έχει εξασφαλίσει την επιστροφή της στην μεγάλη κατηγορία, ενώ η Γουότφορντ έχει πρόγραμμα με τρία δύσκολα παιχνίδια στο φινάλε της τρέχουσας σεζόν.
Η Γουότφορντ ήταν καλύτερη στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο και δημιούργησε προϋποθέσεις στην επίθεση . Πρώτα με τον Γκοσλινγκ να εκτελεί άουτ στο 12′, τον Σάρ στο 30ο λεπτό να σταματά στον τερματοφύλακα Κρουλ, όπως και στη φάση του 35ου λεπτού. Δεύτερη ευκαιρία είχε και ο Γκόσλινγκ στο 33ο με κεφαλιά άουτ.
Η Νόριτς απείλησε ουσιαστικά σε μια φάση στο πρώτο ημίχρονο με τον Κάντγουελ να μη μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με καλό σουτ έξω από την περιοχή.

Η Γουότφορντ πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 57ο λεπτό με σκόρερ τον Γκόσλινγκ μετά από ασίστ του Ζοάο Πέδρο και με αυτό το αποτέλεσμα είναι πλέον πολύ κοντά στην επιστροφή στην Premier League.