“Γκέλαρε” και πάλι η Νόριτς! (video)

Άλλη μια ευκαιρία για να εξασφαλίσει την απευθείας άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ χαράμισε η Νόριτς, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας με την αδιάφορη Στόουκ Σίτι.

Η πρωτοπόρος της Τσάμπιονσιπ άνοιξε το σκορ με τον Ερνάντες στο 25ο λεπτό, ωστόσο η θετική – στο δεύτερο ημίχρονο – Στόουκ ισοφάρισε στο 47ο λεπτό με τον Γουίλιαμς. Ο Πούκι με κεφαλιά έκανε το 2-1 για τα “καναρίνια” στο 66′ και τρία λεπτά αργότερα ο Έντουαρντς με διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 44ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ επικράτησε εύκολα της Χαλ με 3-0, ενώ σημαντικούς βαθμούς έχασε η Γουεστ Μπρομ κόντρα στη Ρέντινγκ (0-0).