Βέρντερ-Χόφενχαϊμ 1-1: Όλα κρίθηκαν στο 1ο Ημίχρονο (hls)

Η Βέντερ έμεινε στην εντός έδρας ισοπαλία με τη Χόφενχαϊμ επεκτείνοντας όμως το αήττητο της στη Μπουντεσλίγκα στις τέσσερις αγωνιστικές.

Η Βέντερ Βρέμης έμεινε στην εντός έδρας ισοπαλία με σκορ 1-1 κόντρα στη Χόφενχαϊμ επεκτείνοντας όμως το αήττητο της στη Μπουντεσλίγκα στις τέσσερις αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν τη συνήθεια τους να πετυχαίνουν γρήγορο γκολ, σημειώνοντας μάλιστα το γρηγορότερο τους μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Ήταν το 5ο λεπτό όταν ο Εγκεστάιν άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Βρέμης η οποία όμως δέχθηκε την ισοφάριση από τον Γκάιγκερ μετά την ασίστ του Ρούντι στο 22ο λεπτό.

Η Βέρντερ έφτασε τους οκτώ και η Χόφενχαϊμ τους επτά βαθμούς μετά τις πρώτες πέντε αγωνιστικές στη Μπουντεσλίγκα.