Νίκη κορυφής για την Σάλκε!

Η Σάλκε επικράτησε με 2-1 της Ουνιόν Βερολίνου στη Φέλτινς Αρίνα για την 13η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα και σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας με 25 βαθμούς.

Η ομάδα  του Νταβίντ Βάγκνερ έφτασε τα πέντε διαδοχικά ματς χωρίς ήττα και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας παρέα με την Γκλάντμπαχ που παίζει την Κυρικαή με την Φράιμπουργκ. .

Ο Ραμάν άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό για τους γηπεδούχους, που ήταν ανώτεροι στον αγώνα. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε από τα έντεκα βήματα 13 λεπτά αργότερα από το σημείο του πέναλτι με τον Ινγκβάρτσεν. Το τελικό 2-1 ήρθε στο 86` με τον Σερντάρ.