Εύκολο απόγευμα για την Μπάγερν στο Ντίσελντορφ (Video)

Η Μπάγερν Μονάχου, συνέτριψε εκτός έδρας την Φορτούνα Ντίσελντορφ με 4-0 και σκαρφάλωσε στην 2η θέση.

Η Μπάγερν Μονάχου, συνέτριψε εκτός έδρας την Φορτούνα Ντίσελντορφ με 4-0, με και σκαρφάλωσε στην 2η θέση της βαθμολογίας. Οι «βαυαροί» με καλή ψυχολογία παρατάχθηκαν στην Μέρκουρ Σπίλ Αρίνα και έφτασαν στην έβδομη νίκη στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Χανς Ντίτιερ Φλικ είχε 72% κατοχή στο πρώτο ημίχρονο και 11 σουτ δείχνοντας πως ήθελε πάση θυσία τη νίκη. Οι «βαυαροί» προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό με τον Μπαβάρ που πέτυχε το τρίτο φετινό του γκολ και στο 27 ο Τολισό ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 με το πρώτο φετινό του γκολ.

Ο Γκνάρμπι στο 34 έκανε το 3-0 βρίσκοντας για τέταρτη φορά τον δρόμο προς τα δίχτυα. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 70 ο Κοουτίνιο έκανε το 4-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΦΟΡΤΟΥΝΑ: Στέφεν, Μπόντζεκ, Γκίσελμαν, Αϊχάν, Νουχού, Φινκ(66 Σούτνερ), Μοράλες, Ζίμερμαν, Τόμι(87 Ζίμερ), Ένινγκς, Κοβνάτσκι(79 Σομπότκα).
ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ,  Αλάμπα, Κίμιχ(76 Γκορέτσκα), Παβάρ, Μαρτίνες, Κοουτίνιο, Γκνάρμπι(63 Πέρισιτς), Τολισό(71 Αλκάνταρα), Ντέιβις, Μίλερ, Λεβαντόφσκι.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Λεβερκούζεν – Φράιμπουργκ 1-1 (0-1, 5 Χόλερ, 1-1 36` Ντιαμπί)
Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Βόλφσμπουργκ 0-2 ( 19` Βέγκχορστ,46 κόκκινη Τίσεραντ, 65 Ζοάο Βίκτορ,)

Ουνιόν Βερολίνου – Γκλάντμπαχ 2-0 (15` Ούτζα, 92` Άντερσον)