Στουτγκάρδη-Άιντραχτ 3-0: Εύκολο τρίποντο με ρεκόρ Γκιρασί (highlights)

Με τον Γκιρασί να γίνεται ο πρώτος παίκτης της Στουτγκάρδης που σκοράρει πάνω από 24 γκολ σε μία σεζόν, οι γηπεδούχοι δεν είχαν πρόβλημα απέναντι στην Άιντραχτ, την οποία νίκησαν εύκολα 3-0.

Οι 2 πρώτες φάσεις του ματς έγιναν και γκολ για τους γηπεδούχους. Στο 11′ ο Γκιρασί έφυγε μόνος του και πλάσαρε για το 1-0 κάνοντας το ρεκόρ του με το γκολ να ακυρώνεται αρχικά και να μετράει μετά από εξέταση του VAR. 6 λεπτά αργότερα ο Ουντάβ έκλεψε μπάλα από τον Κοχ και τελείωσε ο ίδιος τη φάση για το 2-0.

Η Άιντραχτ απάντησε με το σουτ του Μάρμους το οποίο έβγαλε ενστικτωδώς ο Μπρέντλοου για να γίνει το 3-0 με πλασέ του Λιούελινγκ σε τετ α τετ με τον Τραπ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έριξαν ταχύτητα και αρκέστηκαν στα 3 γκολ του πρώτου μέρους, χωρίς να κινδυνεύσουν ιδιαίτερα, παρά το γεγονός πως ο Εκιτικέ που ήρθε από τον πάγκο για την Άιντραχτ ήταν ορεξάτος με 3-4 τελικές. Η σημαντικότερη στιγμή ήταν με το φάουλ του μάρμους στο 76′ το οποίο έβγαλε εντυπωσιακά ο Μπρέντλοου.