Στουτγκάρδη – Μάιντς 3-1: Ονειρεύεται… σεντόνι (highlights)

Νικηφόρα συνέχισε την πορεία της στην Bundesliga η Στουτγκάρδη, καθώς επικράτησε με 3-1 της Μάιντς σε παιχνίδι για την 21η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Χένες άνοιξε το σκορ στο 46ο λεπτό με σουτ του Μαξιμίλιαν Μίτελστεντ, ενώ στο 47′ ο Τζέιμι Λέβελινγκ έκανε το 2-0.

Το τρίτο τέρμα της Στουτγκάρδης σημείωσε στο 73ο λεπτό ο Ντενίς Ουντάβ, φτάνοντας τα 14 τέρματα στο πρωτάθλημα, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Λουντοβίκ Αζόρκ με κεφαλιά στο 76ο λεπτό.

Το παιχνίδι διεκόπη για 12 λεπτά, καθώς οι οπαδοί της Στουτγκάρδης ως ένδειξη διαμαρτυρίας στις συζητήσεις της γερμανικής ομοσπονδίας ποδοσφαίρου με επενδυτές, πέταξαν μπαλάκια του τένις στον αγωνιστικό χώρο.

Ο ελληνικής καταγωγής Λεωνίδας Στεργίου έμεινε στον πάγκο της Στουργκάρδης.