Χόφενχαϊμ – Άιντραχτ Φρ. 1-3: “Διπλό” σ’ ένα ημίχρονο! (video)

Μεγάλο "διπλό" της Άιντραχτ κόντρα στη Χόφενχαϊμ με 1-3!

H Άιντραχτ Φρανκφούρτης κατάφερε να πάρει σημαντικό τρίποντο στο σπίτι της Χόφενχαϊμ επικρατώντας 1-3 για την 8η αγωνιστική της Bundesliga. Η ομάδα του Πελεγκρίνο Ματαράτσο μπήκε πιο δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ στο 3′ με τον Μαξιμίλιαν Μπέιερ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε εξαιρετικά το βαθύ γέμισμα του τερματοφύλακα της Χόφενχαϊμ, Όλιβερ Μπάουμαν. Η Άιντραχτ δεν φάνηκε να σοκάρεται απ’ το γκολ που πέτυχαν οι γηπεδούχοι και μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους, ήταν μπροστά στο σκορ με 1-3!

Ο Ομάρ Μαρμούς ισοφάρισε στο 11′ μετά από προσπάθεια που ήταν πανομοιότυπη με το πρώτο γκολ της Χόφενχαϊμ. Η Άιντραχτ βρήκε χώρους και κατάφερε να φτάσει στο 1-2 με κοντινή προβολή του Άνσγκαρ Κνάουφ στο 23′, ενώ Ελιές Σκίρι έγραψε το τελικό 1-3 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Το δεύτερο μέρος ήταν πολύ κατώτερο ποιοτικά και η Άιντραχτ κατάφερε να το διαχειριστεί ιδανικά, για να φτάσει στο πολύτιμο τρίποντο. Η Χόφενχαϊμ έμεινε στους 15 βαθμούς, ενώ η Άιντραχτ έφτασε τους 13.