Μάιντς-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-1: Μοιράστηκαν βαθμούς (hls)

Το σερί των τριών συνεχόμενων νικών της Άιντραχτ Φρανκφούρτης, σταμάτησε στο "ΜΕΒΑ ΑΡΕΝΑ", καθώς η Μάιντζ απέσπασε ισοπαλία 1-1 και βελτίωσε τη θέση της στο βαθμολογικό πίνακα.

Η ομάδα του Γκλάζνερ μετρούσε οκτώ νίκες σε 11 αγώνες μετά την 4η αγωνιστική, συγκεντρώνοντας τους περισσότερους βαθμούς, από οποιαδήποτε άλλη ομάδα της Bundesliga, αλλά αυτό το ισόπαλο αποτέλεσμα στο Μάιντζ, της ανέκοψε την ορμή.

Μάλιστα βρέθηκε πίσω στο σκορ από το κοντινό πλασέ του Μουρκαρντ στο 40ο λεπτό, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει στο 67ο λεπτό με πολύ ωραίο τέρμα του Κολό Μουανί, μετά από καταπληκτική ασίστ τιου Γκέτσε.