Γκλάντμπαχ-Στουτγάρδη 1-1: Ισοπαλία με MVP τον Μαυροπάνο

Μπορούσια Μεχενγκλάντμπαχ και Στουτγάρδη έμειναν σε ισοπαλία με σκορ 1-1 σε αναμέτρηση για την 8η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Ο Ντίνος Μαυροπάνος έδωσε προβάδισμα στη Στουτγάρδη με εκπληκτικό σουτ από μεγάλη απόσταση στο 15ο λεπτό και κόντρα στη ροή του αγώνα αφού μέχρι εκείνο το σημείο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και πίεζαν αρκετά. Με τους Χόφμαν, Νετς και Γκίντερ απείλησαν με γκολ ισοφάρισης στο πρώτο ημίχρονο και με σκόρερ τον Χόφμαν στο 42′ διαμόρφωσαν το 1-1.

Η εικόνα δεν άλλαξε στην επανάληψη με τη Μπορούσια να είναι καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και να έχει σημαντικότερη ευκαιρία με ατομική προσπάθεια και σουτ του Πλεά που νικήθηκε από την προβολή του Μαυροπάνου που κράτησε το σκορ στο 1-1 και έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του Ματαράτσο.