Ραπίντ Βιέννης-Ριντ 3-0: Ασίστ για τον «on fire» Φούντα, νέο τρίποντο για τους «πράσινους»

Ο Ταξιάρχης Φούντας διανύει σπουδαία σεζόν στην Ραπίντ Βιέννης! Ακόμα ένα παιχνίδι που η συνεισφορά του ήταν πολύτιμη.

Πέντε παιχνίδια στο πρωτάθλημα στο Αυστριακό πρωτάθλημα, τέσσερα γκολ και μία ασίστ. Πέντε ματς στα προκριματικά του Champions League και του Europa League, δύο γκολ και μία ασίστ.

Οι αριθμοί δεν λένε ψέματα, για την ακρίβεια λένε όλη την αλήθεια! Ο Ταξιάρχης Φούντας βρίσκεται σε δαιμονιώδη κατάσταση στην Ραπίντ και συμβάλλει τα μέγιστα στο συγκρότημα του Κουμπχάουερ.

Σήμερα (22/08) δεν ξεκίνησε βασικός αλλά ερχόμενος από τον πάγκο στο 63ο λεπτό, έδωσε άλλη φρεσκάδα στο μεσοεπιθετικό παιχνίδι των «πράσινων».

Εννέα λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς, έδωσε μισό-γκολ στον Ερκάν Κάρα για το 2-0. Τέρμα που «σφράγισε» τη νίκη ουσιαστικά.

Αν συνεχίσει έτσι ο Φούντας έχει όλα τα φόντα να αναδειχθεί σε MVP της σεζόν για την Ραπίντ Βιέννης και ακόμα σημαντικότερο, να πάρει μία καλή μεταγραφή. Αν και στην Αυστρία δείχνει να είναι ο… καλός του εαυτός.