Ολυμπιακός: Τραυματίστηκε ο Αγκιμπού Καμαρά! (vids)

Η Γουινέα επικράτησε 1-0 του Μαλάουι, ωστόσο ο Αγκιμπού Καμαρά αποχώρησε στο ημίχρονο εξαιτίας τραυματισμού.

Ο Αγκιμπού Καμαρά ξεκίνησε βασικός στο παιχνίδι της Γουινέας απέναντι στο Μαλάουι, στο πρώτο ματς του Β’ ομίλου του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής και ήταν εκ των κορυφαίων στη νίκη με 1-0! Μάλιστα ο μέσος του Ολυμπιακού είχε σημαντική ευκαιρία να σκοράρει στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, αλλά βρήκε απέναντι του δύο φορές τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ο 20χρονος μέσος αποχώρησε προληπτικά στο ημίχρονο εξαιτίας ενοχλήσεων και δεν βοήθησε στα υπόλοιπα λεπτά του ματς, με τον Ιμπραχίμ Σισέ να παίρνει τη θέση του. Ως βασικός για τη Γουινέα αγωνίστηκε και ο Μαμαντού Κανέ, ο οποίος αγωνίζεται στη Νέφτσι Μπακού, ως δανεικός απ’ τον Ολυμπιακό.