Ζανκτ Πάουλι-Κίελ 0-0: Πήρε βαθμό, έμεινε χαμηλά (hls)

Για τέταρτο ματς στη σειρά η Ζανκτ Πάουλι έμεινε μακριά από τη νίκη, 0-0 με την Κίελ, αποτυγχάνοντας έτσι να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν την μπάλα και τις ευκαιρίες, αλλά είτε ο γκολκίπερ Βασίλι είτε οι αμυντικοί του, κρατούσαν το μηδέν.

Ο Σάλιακς και ο Σμιθ έσωσαν πάνω στη γραμμή τις προσπάθειες των Έρας και Χόλτμπι και λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι είχαν τη στιγμή τους με τον Μέτκαλφ να πλασάρει και τον Σράιμπερ να διώχνει σε κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Σουλτς έφτανε εύκολα στην αντίπαλη περιοχή, αλλά μεγάλη φάση δεν έκανε. Αντίθετα χρειάστηκε η φοβερή επέμβαση του Βασίλι στην κεφαλιά του Έρας για να μείνει το μηδέν