Ανόβερο-Σάλκε 0-1: Δικαιοσύνη στις καθυστερήσεις

Σε αγώνα για την 10η αγωνιστική της 2ης κατηγορίας της Μπουντεσλίγκα η Σάλκε νίκησε με 1-0 το Ανόβερο με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Σάλκε ήταν η μοναδική δημιουργική ομάδα στο πρώτο ημίχρονο, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος Τορόντε στο 9ο λεπτό, με κεφαλιά του Τιάου αλλά και δοκάρι του Αϊντίν που έφυγε από το παιχνίδι με μυικό πρόβλημα τραυματισμού πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μισό της αναμέτρησης.

Δείτε τα highlights του αγώνα

Οι φιλοξενύμεοι μπήκαν δυνατά και στην επανάληψη, απειλώντας τρεις φορές στο πρώτο δεκάλεπτο με ισάριθμες επεμβάσεις του τερματοφύλακα Τσίλερ να κρατούν το μηδέν σε τελικές των Μπούτλερ, Καμίνσκι και Ντρέξλερ.

Το νικητήριο γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Καμίνσκι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.