Μπαρτσελόνα – Μάλαγα 79-88: Ο Κράβις έδωσε τη νίκη

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Μάλαγα με 88-79 επί της Μπαρτσελόνα και ισοφάρισε σε 1-1 νίκες την ημιτελική σειρά των playoffs στο πρωτάθλημα Ισπανίας!

Η Μάλαγα έκανε εντυπωσιακή εκκίνηση, παράλληλα με την αστοχία των γηπεδούχων και μετά από 5,5 λεπτά αγώνα το σκορ ήταν… 1-14 για τους φιλοξενούμενους!

Οι παίκτες του Γιασικεβίτσιους είχαν σε αυτό το διάστημα 0/5 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 1/2 βολές και 4 λάθη!

Το rotation που έκανε ο Λιθουανός, όμως είχε αποτέλεσμα και με τον Νίκολα Κάλινιτς να αναλαμβάνει ρόλο σκόρερ, (9π. στο 20άλεπτο) η Μπαρτσελόνα επέστρεψε, με 18-25 σκορ περιόδου και 37-40 ημίχρονο.

Ο Ντέιβιντ Κράβις εξελίχθηκε σε μεγάλο πρωταγωνιστή για την ομάδα του Ίμπο Ναβάρο στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ήταν το διάστημα που πέτυχε τους 10 από τους 13  συνολικά πόντους του κι οι φιλοξενούμενοι εδραίωσαν την κυριαρχία τους, στέλνοντας πλέον στην σειρά με 1-1 στην Ανδαλουσία.