Νίκη έστω και δύσκολα για τους Λέικερς (photo)

Οι Λος Άντζελες Λέικερς νίκησαν 108-105 τους Μαϊάμι Χιτ εντός έδρας και έφτασαν τις 17 νίκες στην κανονική περίοδο, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κάιλι Κούζμα.

Οι Λος Άντζελες Λέικερς νίκησαν 108-105 τους Μαϊάμι Χιτ εντός έδρας και έφτασαν τις 17 νίκες στην κανονική περίοδο, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κάιλι Κούζμα. Ο παίκτης των γηπεδούχων σημείωσε 33 πόντους σε 39,43 λεπτά συμμετοχής, με τον Λεμπρόν Τζέιμς να σημειώνει από την πλευρά του double double με 28 πόντους και δώδεκα ασίστ. Στους έντεκα πόντους ο Κεντάβιους Κάλντγουελ Πόουπ, στους δέκα πόντους ο Λόνζο Μπολ.

Από την άλλη πλευρά, ο Τζάστις Ουίνσλοου είχε 28 πόντους για τους φιλοξενούμενους και οι Κέλι Όλινικ και Ντουέιν Ουέιντ από 15. Μάλιστα, ο δεύτερος σημείωσε double double, καθώς είχε και δέκα ασίστ. Double double και για τον Μπαμ Αντεμπάγο με δώδεκα πόντους και δέκα ριμπάουντ. Αυτή ήταν η 17η εφετινή νίκη για τους “λιμνανθρώπους” σε σύνολο 27 αναμετρήσεων, ενώ οι Χιτ γνώρισαν τη 15η εφετινή τους ήττα σε σύνολο 26 αναμετρήσεων.

Οι πόντοι:

Λέικερς: Τζέιμς 28, Κούζμα 33, Μακ Γκι 4, Χαρτ 9, Μπολ 10, Τσάντλερ 4, Κάλντγουελ Πόουπ 11, Μίχαϊλιουκ 3, Στέφενσον 6

Χιτ: Μακ Γκράντερ 10, Αντεμμπάγο 12, Ρίτσαρντσον 10, Ντράγκιτς 7, Ουέιντ 15, Τζόουνς 8, Ουίνσλοου 28, Όλινικ 15,