Ο εκπληκτικός Κούζμα χάρισε τη νίκη στους Λέικερς (photo)

Ο Κάιλι Κούζμα πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση στη νίκη 113-100 των Λος Άντζελες Λέικερς επί των Ντιτρόιτ Πίστονς και χάρισε τη νίκη στην ομάδα.

Ο Κάιλι Κούζμα πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση στη νίκη 113-100 των Λος Άντζελες Λέικερς επί των Ντιτρόιτ Πίστονς και χάρισε τη νίκη στην ομάδα. Συγκεκριμένα, ο παίκτης των γηπεδούχων σημείωσε 41 πόντους σε 29,14 λεπτά συμμετοχής, έχοντας επίσης και δυο ριμπάουντ. Ο Μάικλ Μπίσλι τον ακολούθησε στο σκοράρισμα για τους γηπεδούχους με 19 πόντους, ενώ στους 15 σταμάτησε ο Κεντάβιους Κάλντγουελ Πόουπ.

Από την άλλη πλευρά, ο Μπλέικ Γκρίφιν είχε 16 πόντους και ο Ρέτζι Τζάκσον 15. Στους 13 πόντους ο Ρέτζι Μπούλοκ για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι κινήθηκαν σε “ρηχά νερά”. Αυτή ήταν η 23η εφετινή νίκη των “λιμνανθρώπων” σε σύνολο 42 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο. Από την άλλη πλευρά, οι Πίστονς γνώρισαν την 22η εφετινή τους ήττα σε σύνολο 39 αναμετρήσεων.

Οι πόντοι:

Λέικερς: Ίνγκραμ 10, Κούζμα 41, Μακ Γκι 10, Χαρτ 2, Μπολ 5, Ζούμπατς 11, Κάλντγουελ Πόουπ 15, Μπίσλι 19

Πίστονς: Μπούλοκ 13, Γκρίφιν 16, Ντράμοντ 6, Μπράουν 8, Τζάκσον 15, Καλντερόν 2, Κέναρντ 12, Τζόνσον 9, Λέερ 4, Γκάλοουεϊ 15