Οι Μπακς επικράτησαν με 128-123 στο Μιλγουόκι επί των Σέλτικς, με άλλη μία μεγάλη εμφάνιση από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο Greek Freak πέτυχε 32 πόντους, μάζεψε 17 ριμπάουντ, μοίρασε 7 ασίστ και έκανε 2 κοψίματα, οδηγώντας τα «ελάφια» στην πέμπτη σερί τους νίκη και 10η στα τελευταία 11 παιχνίδια.

Η απόδοσή του επισκίασε το τρομερό παιχνίδι του Κέμπα Ουόκερ, ο οποίος είχε 40 πόντους με 11 ριμπάουντ για τους Σέλτικς, αλλά δεν απέτρεψε την πέμπτη ήττα της ομάδας του σε επτά αγώνες.

Οι Μπακς, βρέθηκαν μπροστά με 27 πόντους στη δεύτερη περίοδο και με 76-58 στο ημίχρονο με εκπληκτικά ποσοστά, τα οποία όμως έπεσαν στη συνέχεια, με αποτέλεσμα η Βοστόνη να πλησιάσει ακόμα και στους έξι στην τρίτη περίοδο και στους τέσσερις ένα λεπτό πριν από το τέλος, αλλά οι Μπακς κράτησαν τη νίκη.

Ο Μίντλετον είχε 23 πόντους για τους γηπεδούχους, ο ΝτιΒιντσέντσο 19 και ο Λόπεζ 16, ενώ για τους Σέλτικς ξεχώρισε και ο Σμαρτ με 24.