Πέρασαν από το Λος Άντζελες οι Χοκς (photo)

Οι Ατλάντα Χοκς έκαναν την έκπληξη και νίκησαν 123-118 τους Λος Άντζελες Κλίπερς εκτός έδρας, φτάνοντας τις 15 νίκες στην εφετινή περίοδο του ΝΒΑ.

Οι Ατλάντα Χοκς έκαναν την έκπληξη και νίκησαν 123-118 τους Λος Άντζελες Κλίπερς εκτός έδρας, φτάνοντας τις 15 νίκες στην εφετινή περίοδο του ΝΒΑ. Οι φιλοξενούμενοι έχουν πλέον ρεκόρ 15-33, ενώ ανάγκασαν τους γηπεδούχους να πέσουν στο 28-22, μετά την ήττα τους.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Τράε Γιάνγκ, ο οποίος σημείωσε 26 πόντους και μοίρασε οκτώ ασίστ. Εξαιρετικός και ο Τζον Κόλινς, ο οποίος σημείωσε 22 πόντους, ενώ ο Άλεξ Λεν σταμάτησε στους 19 πόντους με εννέα ριμπάουντ. Double double για τον Ντένμον, με 13 πόντους και δέκα ριμπάουντ. Δεν αγωνίστηκε με τα “γεράκια” στο συγκεκριμένο ματς ο Τάιλερ Ντόρσεϊ.

Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Τομπίας Χάρις είχε 30 πόντους και ήταν ο πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης. Ο Λου Ουίλιαμς σημείωσε 21 πόντους για τους γηπεδούχους, ενώ ο Μοντέζλ Χάρελ σταμάτησε στους 18. Double double για τον Πάτρικ Μπέβερλι με δέκα πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ.

Οι πόντοι:

Κλίπερς: Μπράντλεϊ 12, Χάρις 30, Γκόρτατ 10, Τζίλγκεους Αλεξάντερ 11, Χάρελ 18, Ουίλιαμς 21, Σκοτ 3, Ρόμπινσον 3

Χοκς: Χουέρτερ 5, Κόλινς 22, Ντένμον 13, Μπέμπρι 6, Γιάνγκ26, Λιν 13, Πρινς 9, Λεν 19, Σπέλμαν 5, Κάρτερ 5