Ράπτορς-Ουίζαρντς 111-107: Ο Σιάκαμ νίκησε τον Κούζμα (video)

Σε μονομαχία μεταξύ του Πασκάλ Σιάκαμ και του Κάιλ Κούζμα μετατράπηκε η αναμέτρηση των Τορόνο Ράπτορς με τους Ουάσινγκτον Ουίζαρντς.

Νικητής (111-107) βγήκε ο παίκτης της καναδικής ομάδας, ο οποίος τελείωσε με double double, καθώς είχε 39 πόντους και έντεκα ριμπάουντ. Επίσης, είχε επτά ασίστ, τρία κλεψίματα και έξι λάθη σε 37:32 λεπτά συμμετοχής. Στους 19 πόντους ο Σκότι Μπαρνς και στους 13 ο Τζέικομπ Ποέλτλ για τους γηπεδούχους. Από την άλλη πλευρά, ο Κούζμα είχε 34 πόντους, τρία ριμπάουντ, τρεις ασίστ και έξι λάθη σε 37:58 λεπτά συμμετοχής. Από τα 14 πόντους είχαν οι Ντάνιελ Γκάφορντ και Τζόρνταν Πουλ, ενώ από δέκα πόντους είχαν οι Τάιους Τζόουνς, Κόρεϊ Κίσπερτ και Μπιλάλ Κουλιμπαλί. Αυτή ήταν η πέμπτη φετινή νίκη των «Ραπτόρων» σε δέκα ματς, ενώ οι «μάγοι» γνώρισαν την όγδοη φετινή τους ήττα, επίσης σε δέκα ματς. Δείτε την εξαιρετική εμφάνιση του Σιάκαμ, στο παραπάνω βίντεο.

Οι πόντοι:

Ράπτορς: Πόρτερ 5, Σιάκαμ 39, Ποέλτλ 13, Μπαρνς 19, Σρέντερ 4, Ντικ 8, Μπούτσερ 7, Ατσίουα 10, Φλιν 6

Ουίζαρντς: Αβντίγια 9, Κούζμα 34, Γκάφορντ 14, Πουλ 14, Τζόουνς 10, Κίσπερτ 10, Κουλιμπαλί 10, Μουσκάλα 4, Σάμετ 2