Ρόκετς-Νάγκετς 107-104: Δεύτερη ήττα για τους πρωταθλητές (video)

Οι Χιούστον Ρόκετς κατάφεραν να πάρουν σπουδαία εντός έδρα νίκη (107-104) επί των Ντένβερ Νάγκετς.

Κορυφαίος παίκτης των γηπεδούχων ήταν ο Φρεντ ΒανΒλίτ, ο οποίος σημείωσε 26 πόντους με 3/9 σουτ τριών πόντων. Στους 23 πόντους ο Αλπερέν Σενγκούν και στους 15 ο Τζεφ Γκριν. Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ο Νίκολα Γιόκιτς έκανε triple double με 36 πόντους, 21 ριμπάουντ και έντεκα ασίστ, σε 38:15 λεπτά συμμετοχής. Ο Μάικλ Πόρτερ έκανε double double με 25 πόντους και δέκα ριμπάουντ, ενώ οι Άαρον Γκόρντον και Ρέτζι Τζάκσον σημείωσαν 16 και 14 πόντους, αντίστοιχα. Αυτή ήταν η έκτη φετινή νίκη για τις «ρουκέτες» σε εννέα ματς και έκτη συνεχόμενη, ενώ οι πρωταθλητές γνώρισαν τη δεύτερη φετινή τους ήττα, σε δέκα ματς. Δείτε τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, στο παραπάνω βίντεο.

Οι πόντοι:

Ρόκετς: Μπρουκς 10, Σμιθ 8, Σενγκούν 23, Τζέιλεν Γκριν 9, ΒανΒλιτ 26, Χόλιντεϊ 5, Τέιτ 3, Ίσον 8, Τζεφ Γκριν 15

Νάγκετς: Πόρτερ 25, Γκόρντον 16, Γιόκιτς 36, Κάλντγουελ-Πόουπ 5, Τζάκσον 14, Γκιλέσπι 6, Ενάζι 2