Δεν κατάφερε να γλιτώσει τα «ελάφια» ο Γιάννης

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν ήταν εύστοχος στην τελευταία επίθεση των Μιλγουόκι Μπακ και οι Νιου Όρλεανς Πέλικανς πανηγύρισαν τη νίκη 123-121, εκτός έδρας.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν ήταν εύστοχος στην τελευταία επίθεση των Μιλγουόκι Μπακ και οι Νιου Όρλεανς Πέλικανς πανηγύρισαν τη νίκη 123-121, εκτός έδρας. Ο διεθνής Έλληνας παίκτης είχε την ευκαιρία να στείλει το ματς σε δεύτερη παράταση, όμως αστόχησε στο σουτ που επιχείρησε.

Ο Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 20 πόντους σε 39,46 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε τέσσερα ριμπάουντ, έξι ασίστ και δυο κλεψίματα. Πρώτος σκόρερ για τους Μπακς ήταν ο Κρις Μίντλετον με 25 πόντους, ενώ 20 πόντους σημείωσε και ο Έρικ Μπλέντσο. Στους 18 ο Τζάμπαρι Πάρκερ.

Από την πλευρά των νικητών, εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Χόλιντεϊ, ο οποίος σημείωσε 36 πόντους. Στους 27 πόντους ο Ντέιβις, ενώ 16 σημείωσε ο Ρόντο. Αυτή ήταν η 33η εφετινή νίκη των «πελεκάνων» σε σύνολο 59 αναμετρήσεων. Ίδιο ρεκόρ και για τα «ελάφια» (33-26), μετά την εντός έδρας ήττα στη συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 25, Μπλέντσο 20, Αντετοκούνμπο 20, Πάρκερ 18, Χένσον 12, Μπράουν 9, Σνελ 9, Μέικερ 6, Ζέλερ 2

Πέλικανς: Χόλιντεϊ 36, Ντέιβις 27, Ρόντο 16, Μίροτιτς 14, Μουρ 11, Κλαρκ 6, Μίλερ 6, Ντιαλό 5, Οκαφόρ 2