Μπακς-Μάτζικ 114-102: Η “μαγεία” των “ελαφιών”

Οι Μιγλουόκι Μπακς νίκησαν 114-102 τους Ορλάντο Μάτζικ εντός έδρας, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι για μια ακόμα φορά ο κορυφαίος των γηπεδούχων.

Ο Έλληνας παίκτης τελείωσε τον αγώνα με double double, καθώς είχε 27 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ. Επίσης, είχε πέντε ασίστ και τρία κλεψίματα σε 32,16 λεπτά συμμετοχής. Ο Ντόντε Ντι Βιντσέντσο σημείωσε 19 πόντους, ενώ στους 17 σταμάτησε ο Μπρουκ Λόπες. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για μόλις 47,1’’ και δεν πρόλαβε να σημειώσει στατιστική.

Από την άλλη πλευρά, ο Κόουλ Άντονι σημείωσε 18 πόντους για τους φιλοξενούμενους και Μόρτιζ Βάγκνερ 17. Στους 14 πόντους ο Γκάρι Χάρις για τους φιλοξενούμενους. Αυτή ήταν η 44η εφετινή νίκη των “ελαφιών” σε 69 ματς στην κανονική περίοδο, ενώ η “μαγεία” γνώρισε την 48η εφετινή της ήττα, επίσης σε 69 ματς.

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 11, Γ. Αντετοκούνμπο 27, Λόπες 17, Ντι Βιντσέντσο 19, Χόλιντεϊ 15, Πορτίς 10, Κόναγκτον 3, Τικγ 6, Φορμπς 6

Μάτζικ: Μπέικον 5, Βάγκνερ 17, Κάρτερ 8, Χάρις 14, Άντονι 18, Θόρνγουελ 3, Μπαζντέικις 5, Χολ 9, Χάμπτον 11, Ραντλ 12