Τίμπεργουλβς-Μπακς 105-130: “Περίπατος” στη Μινεσότα για τα “ελάφια”

Οι Μιλγουόκι Μπακς δε δυσκολεύτηκαν κόντρα στους Μινεσότα Τίμπεργουλβς, τους οποίους νίκησαν 130-105, εκτός έδρας.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Κρις Μίντλετον, ο οποίος σημείωσε 27 πόντους, ενώ τον ακολούθησε ο Μπρουκ Λόπες με 18 πόντους. Στους 15 πόντους ο Τζρου Χόλιντεϊ, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε ένα πόντο, έξι ριμπάουντ, τρεις ασίστ, δυο κλεψίματα και ένα κόψιμο, σε 22,22 λεπτά συμμετοχής στην αναμέτρηση. Από την άλλη πλευρά, ο Άντονι Έντουαρντς σημείωσε 24 πόντους για τους γηπεδούχους και ήταν ο πρώτος τους σκόρερ. Στους 18 πόντους ο Χουάνκο Χερνάνγκομεζ, ενώ 15 πόντους σημείωσε ο Ντ’ Άντζελο Ράσελ. Αυτή ήταν η 34η εφετινή νίκη των “ελαφιών” σε 54 ματς στην κανονική περίοδο, ενώ οι “λύκοι” γνώρισαν την 42η εφετινή τους ήττα, σε 56 ματς.