Οι Χιτ απέκλεισαν τους Σέλτικς

Οι Χιτ νίκησαν τους Σέλτικς με 97-87 και τους έστειλαν από τώρα σε διακοπές...

Οι Χιτ νίκησαν τους Σέλτικς με 97-87 και τους έστειλαν από τώρα σε διακοπές, παίρνοντας παράλληλα το εισιτήριο για τον τελικό της Ανατολής. Με τους Ουέιντ (33 π.) και Τζέιμς (34 π.) να κάνουν σμπαράλια την άμυνα της Βοστώνης το Μαϊαμι πέτυχε την τέταρτη του νίκη και πλέον περιμένει τον επόμενο του αντίπαλο για το δρόμο προςε τον τίτλο που έχει χαράξει.

Ο Τζέιμς πήρε την κατάσταση στα χέρια του στην τέταρτη περίοδο, όταν και πέτυχε τους τελευταίους 10 πόντους της ομάδας του στο σερί 16-0 που δημιούργησε το Μαϊαμι στα τελευταία τέσσερα λεπτά της αναμέτρησης.

Ρέι Αλεν (18 π.) και Κέβιν Γκαρνέτ (15 π., 11 ριμπ) ήταν οι μόνοι που διασώθηκαν από το ναυάγιο της Βοστώνης.