Επέστρεψε στις νίκες με Τζέιμς (video)

Η ΤΣΣΚΑ με τον Μάικ Τζέιμς να εντυπωσιάζει, επιβλήθηκε 86-78 της Ζενίτ και παραμένει στη"διεκδίκηση" του πλεονεκτήματος έδρας.

Η Ζενίτ έδειξε από την αρχή ότι θα αποτελέσει δύσκολο αντίπαλο, παρά το γεγονός πως προερχόταν από 5 ήττες στη σειρά. Προηγήθηκε 2-11, αλλά γρήγορα οι Μοσχοβίτες επέστρεψαν και έκλεισαν προηγούμενοι το πρώτο 10λεπτο.

Στο δεύτερο η διαφορά έφτασε τους 11, αλλά ο Χόλινς είχε αποφασίσει να κρατήσει την ομάδα του στο παιχνίδι και με 11 συνεχόμενους πόντους, δεν άφησε την ΤΣΣΚΑ να ξεφύγει.

Το +3 του ημιχρόνου αυξήθηκε στην τρίτη περίοδο με Τζέιμς και Φόγκτμαν να βγαίνουν μπροστά. Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 12, αλλά και πάλι ο Χόλινς φώναξε παρών. Τα ατομικά λάθη και οι κακές επιλογές στην επίθεση στο τελευταίο τρίλεπτο έδωσαν τη νίκη στους γηπεδούχους.

Ο Τζέιμς με 27 πόντους και οι διψήφιοι Χίλιαρντ, Φόγκτμαν και Χάινς ξεχώρισαν, με τον Χόλινς να σημειώνει 28 και αν είναι απελπιστικά μόνος.