Μπασκόνια – Φενέρ 77-62: Στην επανάληψη έβαλε το τούρμπο (hls)

Ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο της Μπασκόνια, με τον Μπάλνγουιν να βγάζει φωτιές και την άμυνα των Βάσκων να είναι απροσπέλαστη έδωσε τη νίκη στους Ισπανούς με 77-62 και έβαλε τους Τούρκους σε σοβαρές περιπέτειες.

Σε όλο το πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν 22 προσπάθειες σε σουτ τριών πόντων, μόλις μία βολή και 12 για δίποντο. Ο Σπάχια χαρακτήρισε την εικόνα της ομάδας του «γελοία» στην ανάπαυλα και με το ξεκίνημα της τρίτης περιόδου, οι Βάσκοι έμοιαζαν σαν να είχαν περάσει από ηλεκτροσόκ.

Tα στιγμιότυπα του αγώνα

Με εξαιρετική άμυνα που ανάγκαζε τους φιλοξενούμενους από το ένα λάθος στο άλλο, με τον Μπάλντγουιν να πυροβολεί από παντού και να κάνει ρεκόρ καριέρας με την φανέλα της Μπασκόνια, τον Πίτερς να στέκεται παραστάτης του Αμερικάνου και τον Ίνοκ να κερδίζει τις μάχες μέσα στις ρακέτες το παιχνίδι εξελίχθηκε σε μονόλογο για τους γηπεδούχους στην τελευταία περίοδο.