Φαλ: «Σταματήσαμε να παίζουμε μπάσκετ στην 4η περίοδο» (vid)

Ο Γάλλος σέντερ του Ολυμπιακού εξέφρασε την απογοήτευσή του για την κάκιστη τελευταία περίοδο της ελληνικής ομάδας στην ήττα από την Έφες.

Ο Μουστάφα Φαλ ήταν εκ των κορυφαίων του Ολυμπιακού στην ήττα από την Έφες και στις δηλώσεις του στον Χρήστο Καούρη

«Σταματήσαμε να παίζουμε άμυνα στην τέταρτη περίοδο, δεν δίναμε πάσες, τους δώσαμε το παιχνίδι. Στην τέταρτη περίοδο τα παρατήσαμε, αφού είδαμε πως ήμασταν άστοχοι. Όταν δεν είσαι εύστοχος, η Έφες σε τιμωρεί, σε οδηγεί στο δικό της παιχνίδι, εμείς σουτάραμε στα πρώτα 6-8 δεύτερα, δεν είναι αυτό το παιχνίδι μας.

Προσπαθώ να κάνω το καλύτερο δυνατό με τις αλλαγές, έχω δύσκολες αποστολές στην περίμετρο, τώρα έχω συνηθίσει, έχω βελτιωθεί.

Πρέπει να προχωρήσουμε, δεν παίζει ρόλο εάν χάνεις με 1 ή με 21 πόντους, δεν με ενδιαφέρει αυτό.  Πρέπει να καθαρίσουμε το μυαλό μας και στα εκτός έδρας ματς να παίζουμε εξίσου αποτελεσματικά».