Εφές – Ούνιξ 71-68: Επιτέλους νίκη με καθοριστικό Μοερμάν (hls)

Τέλος στο αρνητικό σερί τεσσάρων ηττών έβαλε η Αναντολού Εφές, καθώς επικράτησε 71-68 της Ούνιξ Καζάν στην Κωνσταντινούπολη.

Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν παρότι στερήθηκε τις υπηρεσίες των Μίτσιτς και Σιμόν, έπαιξε φοβερή άμυνα στην τέταρτη περίοδο και κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση, φτάνοντας στην πρώτη νίκη της στη φετινή Euroleague.

Καθοριστικός για τους Τούρκους και MVP του αγώνα ήταν ο Μοερμάν, ο οποίος σημείωσε 10 πόντους, όλους στην τέταρτη περίοδο.

Δείτε ΕΔΩ τα highlights του αγώνα

Εξαιρετικός ο Μπομπουά με 14 πόντους, αλλά και ο νεοαποκτηθείς Ελάιζα Μπράιαντ, ο οποίος αγωνίστηκε 32 λεπτά και πέτυχε επίσης 14 πόντους. Σε κακό βράδυ ο Λάρκιν με 8 πόντους, 5 ασίστ και 6 λάθη.

Για την Ούνιξ πρώτοι σκόρερ ήταν οι Μπράουν και Κέναν με 16 πόντους ο καθένας, ενώ στις καλές εμφανίσεις επέστρεψε ο Χέζονια, ο οποίος είχε 13 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 18-22, 32-37, 47-51, 71-68.