Προμηθέας-Μπούρσασπορ 75-100, τελείωσε την αγγαρεία με “100ρα” (hls)

Ο Προμηθέας ολοκλήρωσε την "αγγαρεία" του στο Eurocup με εντός έδρας ήττα 100-75 από την επίσης αποκλεισμένη Μπούρσασπορ.

Ο Προμηθέας ολοκλήρωσε την “αγγαρεία” του στο Eurocup με εντός έδρας ήττα 100-75 από την επίσης αποκλεισμένη Μπούρσασπορ.

Ο Γιατράς είχε 5 πιτσιρικάδες στην 12αδα, δε χρησιμοποίησε καθόλου τους Γιαννόπουλο και Αγραβάνη, ενώ ο Μίλερ έπαιξε σχεδόν 14 λεπτά με αποτέλεσμα οι Πατρινοί να μην μπορούν να ακολουθήσουν το ρυθμό της τουρκικής ομάδας.

Αν και με Λούντζη και Αγκμπελίζ ο Προμηθέας ισοφάρισε 30-30 στη δεύτερη περίοδο, επιστρέφοντας από το -11 της πρώτης, αυτό ήταν και το “κύκνειο άσμα” του στο παιχνίδι. Οι Τούρκοι με πρωταγωνιστές τους Κάντζι και Πίτερς πάτησαν γκάζι και πέτυχαν την εύκολη νίκη.

Οι δύο ομάδες έκλεισαν τις προσπάθειές τους στον 4ο όμιλο του Eurocup στις 2 τελευταίες θέσεις, με 3 νίκες για τους Τούρκους και 2 για τον Προμηθέα σε 10 αγώνες.