Ουλμ – Μπρέσια 88-76: Ζωντανοί στο κυνήγι της πρόκρισης οι Γερμανοί (vid)

Με τον Ντίλαν Οσετκόφσκι να κάνει τα πάντα (32π, 8ρ, 4/5τρ, 41PIR) η Ουλμ (3-4) επικράτησε της Μπρέσια (1-5) και συνεχίζει να ελπίζει σε πρόκριση.

Δίκαιη νίκη για την ομάδα του Γιάκα Λάκοβιτς, που είχε προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Μετά το 19-18 του δεκαλέπτου, η Ουλμ πέτυχε νταμπλ σκορ στην δεύτερη περίοδο (24-12), με τον Οσετκόφσκι να μετρά 18 πόντους χωρίς χαμένο σουτ και την Μπρέσια, που έπαιξε χωρίς τον Ντρου Κρόφορντ, να κάνει το ένα λάθος μετά το άλλο.

Οι Γερμανοί έλεγξαν το ματς στην τρίτη περίοδο απορροφώντας τις προσπάθειες επιστροφής των Ιταλών, όμως στην τέταρτη τα καλά σουτ των Μπορτολάνι και Μος, μαζί με την μαχητικότητα του Μπερνς έφεραν το ματς στο 74-70. Εντούτοις κάπου εκεί η Μπρέσια έμεινε από βενζίνη και η πιο φρέσκια Ουλμ έκλεισε το ματς με επιμέρους 14-6 και πήρε δίκαιη νίκη.