Βούλιαξε η Λοκομοτίβ στη Βενετία! (video)

Η Ρέγιερ Βενέτσια πέτυχε 5η στη σειρά νίκη στο Eurocup, έριξε στο καναβάτσο μετά από μια αμυντική….οδομαχία τη Λοκομοτίβ Κούμπαν με 66-61 και αγγίζει την πρόκριση της στους 16.

Η Ρέγιερ Βενέτσια πέτυχε 5η στη σειρά νίκη στο Eurocup, έριξε στο καναβάτσο μετά από μια αμυντική….οδομαχία τη Λοκομοτίβ Κούμπαν με 66-61 και αγγίζει την πρόκριση της στους 16. Αντίθετα, η ομάδα του Λούκα Μπάνκι βρίσκεται σε απελπιστική θέση αφού για να αποφύγει τον αποκλεισμό πρέπει να κάνει τουλάχιστον 2 νίκες στους τελευταίους 3 αγώνες και ταυτόχρονα η Λιθουανική Ρίτας να κάνει τρεις ήττες.

Το ματς κρίθηκε στην τέταρτη περίοδο όταν οι γηπεδούχοι με ηγέτη τον Όστιν Ντέι (είχε 13 από τους 18 πόντους των Ιταλών στην τέταρτη περίοδο) πήγαν από το 52-54 στο 62-54 και καθάρισαν τον αγώνα. Μέτριο ντεμπούτο για τον Κουζμίνσκας με τη Λοκομοτίβ. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα οι 0/7 βολές του Σλοβένου Βίντμαρ.

ΒΕΝΕΤΣΙΑ: Ουντάνοχ, Στόουν 8, Μπράμος 2, Τονούτ 10, Ντέι 17, Ντε Νικολάο, Φιλόι, Βίντμαρ 4, Τσάπελ 8, Ματσόλα, Τσερέλα 6, Γουάτ 10.

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΚΟΥΜΠΑΝ: Ντέκερ 7, Κάμινγκς 11, Απιτς 9, Καλνιέτις 5, Ίβλεβ, Ιλνίτσκι 1, Γουίλιαμς 8, Κουζμίνσκας 3, Κουλάγκιν 6, Ο’Μπράιαντ 9.