Έκανε τα εύκολα δύσκολα, αλλά νίκησε η Ανδόρρα (video)

Αν και προηγήθηκε με 22 πόντους στην έδρα της Ουλμ, η Ανδόρρα τα χρειάστηκε, όταν βρέθηκε πίσω στην τελευταία περίοδο, αλλά ο Χάνα είπε την τελευταία λέξη για τη νίκη 87-99.

Η Ανδόρρα στηριζόμενη στο εξαιρετικό περιφερειακό της σουτ ξεκίνησε την αναμέτρηση με πατημένο το γκάζι. Προηγήθηκε με 15 πόντους στην πρώτη περίοδο, 11-26 και με 22 στη δεύτερη, 28-50, κάνοντας ό,τι θέλει στο ματς.

Όταν στο 24ο λεπτό η διαφορά ήταν στους 19 οι παίκτες του Ναβάρο θεώρησαν ότι τελείωσε το παιχνίδι και λίγο έλειψε να το πληρώσουν. Η Ουλμ έβαλε 34 πόντους στην τρίτη περίοδο και μπήκε πάλι στον αγώνα. Μάλιστα στις αρχές του 4ου δεκαλέπτου προηγήθηκε 76-75, αλλά δεν άντεξε για την τεράστια ανατροπή.

Το καθαρό μυαλό του Χάνα που τελείωσε με 20 πόντους και 8 ασίστ, έφερε την Ανδόρρα στο 4-3, με την Ουλμ να βυθίζεται στο 1-6. 69% στο δίποντο και 57% στο τρίποντο για τους Ισπανούς, που είχαν 24 ασίστ.

Μπρίσκοου και Χέις με 19 πόντους το πάλεψαν για την Ουλμ, που δεν κατάφερε να αναπληρώσει την απώλεια του Ντράγκιτς.