Παρί-Τρέντο 86-75: Ουάλας και Καμαγκέιτ την διατήρησαν στην τέταρτη θέση (hls)

O Aμερικάνος πλει μέικερ είχε 25 πόντους και ο Γάλλος σέντερ πέτυχε 16 και κέρδισε 12 ριμπάουντ.

Η Παρί για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα δεν είχε στην 12άδα της, τον πρώτο σκόρερ της, Κάιλ Όλμαν, «έχασε» τον Τζουχάν Μπεγκαρίν που τραυματίστηκε στο 25′ του αγώνα, αλλά δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στην όγδοη νίκη, κόντρα στην Τρέντο (86-75) για την 12η αγωνιστική του Β’ ομίλου στο Eurocup.

H ιταλική ομάδα παρέμεινε στην προτελευταία θέση του ομίλου, ύστερα από την 10η ήττα της και ήταν ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο ημίχρονο, γιατί μπορεί να κέρδισε 39 ριμπάουντ (13 επιθετικά), αλλά η επιθετική παραγωγικότητα της, κυμάνθηκε στα συνήθη επίπεδα των 70 πόντων, χωρίς να μπορεί να ακολουθήσει τους Παριζιάνους, μετά τα πρώτα 25 λεπτά αγώνα. Ο Καμαγκέιτ είχε 16 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ πρώτος σκόρερ ήταν ο Ουάλας με 25 πόντους.

Δεκάλεπτα: 23-16, 40-36, 64-51, 86-75