Προμηθέας-Κολοσσός 96-73: Τέταρτο δεκάλεπτο όαση με σούπερ Χάμιλτον, Πλώτα και Μπαζίνα (highlights)

Ο Προμηθέας με 28-11 επιμέρους σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο έκαμψε την αντίσταση του Κολοσσού Ρόδου!

Ο Προμηθέας ήταν κυρίαρχος μέχρι το ημίχρονο, ο Κολοσσός αντεπιτέθηκε στην τρίτη περίοδο, ωστόσο οι Πατρινοί ήταν αυτοί που έπρεπε στο τελευταίο δεκαλέπτο και επικράτησαν με 96-73 για το Top-6 της Stoiximan Basket League.

Μεγάλο ματς από τον Μπράις Χάμιλτον με 24 πόντους και 6/8 τρίποντα. Σπουδαία συνεισφορά από Πλώτα (14 πόντοι, 4/5 τρίποντα) και Μπαζίνα (8 πόντοι, 7 ασίστ).

Στο 15-9 ρεκόρ ανέβηκε η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου, στο 9-16 ρεκόρ έπεσε εκείνη του Κούρο Σεγκούρα.

Τα δεκάλεπτα: 26-15, 48-33, 68-62, 96-73