(Ξανα)νίκησε το Περιστέρι τη Λάρισα

Πολύ κακό για το....τίποτα!

Περιστέρι και Λάρισα ξανάπαιξαν τν μεταξύ τους αγώνα που επαναλήφθηκε μετά από ένσταση που κέρδισε στο ΑΣΕΑΔ η Θεσσαλική ομάδα. Μόνο που πλέον το ματς είχε μικρή σημασία και για τους δύο. Εξελίχθηκε σε εύκολη υπόθεση για τοΠεριστέρι που νίκησε καθαρά με 80-56 και εξασφάλισε την 6η θέση της βαθμολογίας στην κανονική περίοδο. Η Λάρισα από την άλλη έχοντας εξασφαλίσει τη σωτηρία της δεν….ασχολήθηκε ιδιαίτερα με ένα αδιάφορο αγώνα.  Ακολούθησε στο σκορ για ένα ημίχρονο (39-35) αλλά όταν στο ξεκίνημα της τρίτης περιόδου το Περιστέρι έτρεξε ένα σερί 14-0 τα πάντα τελείωσαν εκεί.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: Πέτεγουεϊ 12 (2/6 τρίποντα, 3 ριμπάουντ), ΜακΛίν 14 (6/8 δίποντα, 10 ριμπάουντ), Τζόουνς 9, Κρόκετ 7, Μάντζαρης 4, Σκορδίλης 2, Τσαϊρέλης 10, Φορντ 18 (3/3 δίποντα, 3/6 τρίποντα, 3/3 βολές, 4 ριμπάουντ), Σαλούστρος 4, Καράμπελας

ΛΑΡΙΣΑ: Ρας 2, Κώττας 2, Γουόσπουν 8, Καμπερίδης 2, Μούρτος 13 (7/11 βολές, 5 ριμπάουντ), Χάγκινς 7, Ουάσινγκτον 15 (3/8 τρίποντα, 6/7 βολές), Τσιούλκας , Σπυρόπουλος 2, Παπαδάκης 5, Γκόρντον